BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Podczas wypoczynku w górach pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu wczasy w górach będą udane!

 Zobacz gdzie warto wybrać się w góry i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają.

KARPACZ
idealne miejsce na wczasy w górach

W Karpaczu piękno krajobraz oraz góry niemal na wyciągnięcie ręki - to sposób na idealny wypoczynek od pracy i codziennych obowiązków. Bliskie sąsiedztwo gór zapewni zapierające dech w piersiach widoki, a jeśli należysz do aktywnych turystów to zdobycie najwyższego szczytu Sudetów czyli Śnieżki nie powinno sprawić Ci większych problemów.

Jeśli poszukujesz niedługiej, widokowej trasy możesz zdecydować się na prostą trasę do Pielgrzymów. Te granitowe postacie są wizytówką Karkonoszy. Jeśli zdecydujesz się na trasę żółtą od strony kościoła Wang, to zaliczysz dwie atrakcje za jednym razem, a droga nie powinna zająć więcej niż 1,5 godziny.

Górskie powietrze oraz klimat pozwoli Ci się wyciszyć oraz złapać balans na który zasługujesz. Karkonosze obejmują ponad 100 km szlaków turystycznych wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Karpacz to także wiele ścieżek spacerowych, które zainteresują zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi. A może zabierzesz ze sobą na wczasy swój ulubiony rower?

Urokliwie usytuowane, komfortowe noclegi w Karpaczu z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.  

Noclegi w Karpaczu - co wybrać?

Ważnym elementem pobytu w Karpaczu jest odpowiedni nocleg. Baza noclegowa Karpacza daje dużo możliwości wyboru. Część turystów poszukuje noclegi blisko centrum, z bezpośrednim dostępem do popularnych atrakcji w mieście. W tym rejonie znajduje się wiele domów gościnnych oraz kwater, w których można zarezerwować tanie pokoje. Są też pensjonaty oraz hotele, gdzie w zestawie z noclegiem zapewnimy sobie wyżywienie na miejscu. Ta forma noclegu szczególnie popularna jest wśród rodzin i osób, którym zależy na dużej wygodzie. Nocleg w centrum Karpacza ma jeszcze jedną zaletę - przy obiektach znajdują się parkingi dla gości - co jest sporym ułatwieniem dla osób, który zależy na spędzaniu czasu w centrum.

Inną alternatywą noclegu w Karpaczu jest wynajęcie apartamentu. Noclegi w apartamentach kosztują trochę więcej niż wynajęcie pokoju, jednak wraz z ceną pobytu wzrasta też komfort wypoczynku. Apartamenty zwykle wyposażone są wręcz luksusowo, bo na wyposażeniu posiadają wszystko to, czego potrzeba na wczasach w górach. Szczególnie opcja ta polecana jest przy dłuższych pobytach.

Popularne w Karpaczu

wysoko oceniane nocleg w Karpaczu
Pensjonat Toreja Karpacz

Pensjonat Toreja
Sarnia 4, Karpacz

Rezydencja Apollo - noclegi w Karpaczu

Rezydencja Apollo
Gimnazjalna 6, Karpacz

Willa Petrus w Karpaczu

Willa Petrus Karpacz
Obrońców Pokoju 1c, Karpacz

Atrakcje w Karpaczu - co warto zobaczyć

Karpacz, zwłaszcza wśród najmłodszych, kojarzony jest z torem saneczkowym Kolorowa. I nic dziwnego. Ta atrakcja cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem od wielu lat i jest dostępna przez cały rok. Czas przejazdu dostarczy niepowtarzalnych wrażeń, a trwa od 5 do 7 minut. Mogą z niego korzystać dzieci, jednak do lat 8 wymagana jest opieka osoby pełnoletniej.

Powyżej hotelu "Biały Jar” na rzece Łomnica znajdziesz piękny, bardzo efektowny wodospad zwany potocznie dzikim. To piękny krajobraz do pamiątkowych zdjęć oraz owoc natury, który zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy.

Kolejnym wartym odwiedzenia obiektem turystycznym w Karpaczu jest kultowe muzeum zabawek. To absolutnie obowiązkowy punkt wycieczki każdego turysty. Miejsce to z pewnością skradnie serca nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych. Sentymentalna wycieczka w przeszłość oraz chwila nostalgii to przyjemny element Twojego wypoczynku. W muzeum zabawek znajdziesz nie tylko zabawki, którymi dzieci bawiły się w dawnych epokach, ale także te które były popularne poza granicami kraju np. zabawki azjatyckie.

Wspomniany już kościół Wang oraz górskie szlaki dopełnią Twój wypoczynek, bogaty w atrakcje duchowe oraz fizyczne. Poznaj Karpacz już dzisiaj, bo jest to miasteczko zdecydowanie godne odwiedzenia. Karkonoskie szczyty i krajobrazy będą także bardziej dostępne dla podróżnika mniej wprawnego w górskich wędrówkach oraz rodzin z dziećmi. 

Zapamiętaj!

Numer telefonu do TOPR/GOPR:
985 , +48 601 100 300

bezpieczniewgory.pl - Zasady bezpieczeństwa w górach