BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Podczas wypoczynku w górach pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu wczasy w górach będą udane!

 Zobacz gdzie warto wybrać się w góry i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają.

WISŁA

Wisła, jako jedno z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Beskidzie Śląskim ma do zaoferowanie szereg atrakcji zarówno dla miłośników górskich wędrówek, osób lubujących się w spokojnym i metodycznym zwiedzaniu miasta, jak i dla rodzin z maleństwami, które poszukują ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Co warto zobaczyć w Wiśle? Przekonajmy się.

Wisła - miasto skoków narciarskich

Większość Polaków kojarzy Wisłę z dwoma podstawowymi kwestiami - bliskością gór, a precyzyjnie mówiąc Beskidu Śląskiego oraz skokami narciarskimi. To właśnie w rodzinnym mieście Adama Małysza już od kilku lat rokrocznie odbywają się prestiżowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeśli jednak trafimy do Wisły w innym terminie, i tak nie będziemy narzekać na ogrom ciekawych atrakcji i aktywności. Zacznijmy od centrum miasta i Alei Gwiazd Sportu - miejscu, w którym każdy turysta może podziwiać tablice upamiętniające największe dokonania sportowców związanych z Wisłą. Mówiąc o sportowcach, nie sposób nie wspomnieć właśnie o Adamie Małyszu i jego muzeum. To właśnie tam wszyscy możemy przyjrzeć się wszystkim wygranym przez sportowca trofeum. Kilka kroków dalej z kolei trafimy na legendarną skocznię narciarską, na której każdego roku rywalizują najlepsi skoczkowie na świecie. 

Szlaki górskie dla całej rodziny

Wisła i okoliczne miasteczka mają do zaoferowania naprawdę doskonale rozbudowaną bazę górską, dzięki czemu nawet tygodniowy wypoczynek w Beskidach może składać się wyłącznie z wychodzenia na szlaki. Zacznijmy od szlaku na Stożek, najpopularniejszy szczyt umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Aż 2 trasy prowadzące na szczyt objawią przed nami piękno Beskidu Śląskiego i doskonałą panoramę na Wisłę, Ustroń i Szczyrk. Inne trasy zaprowadzą nas na popularną Równicę (to właśnie na szczycie tej góry dzieci mogą spędzić świetny czas w parku linowym) czy Czantorię, na szczyt której możemy podróżować kolejką linową. 

Inne propozycje dla rodzin: noclegi w Zakopanem

Czantoria

Czantoria

Muzea w Wiśle

Muzeum słynie również z wielu muzeów, których liczba zaskakuje, biorąc pod uwagę wielkość miasta. Wczasy w Wiśle można doskonale zaplanować, fundując sobie wypoczynek między innymi w Muzeum Beskidzkim, Muzeum Regionalne, Muzeum Beskidzkie oraz Muzeum Narciarstwa. Wszystkie te obiekty są zlokalizowane w centralnej części Wisły, co sprawia, że atrakcyjne i wygodne noclegi są zlokalizowane niedaleko każdego z muzeów.

Wisła to jedno z najciekawszych miejsc na spędzenie weekendu, kilku dni, a nawet tygodnia z rodziną. Szereg atrakcji oraz bliskość natury sprawi, że każdy dzień będzie dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. 

Zapamiętaj!

Numer telefonu do TOPR/GOPR:
985 , +48 601 100 300

bezpieczniewgory.pl - Zasady bezpieczeństwa w górach