BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Podczas wypoczynku w górach pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu wczasy w górach będą udane!

 Zobacz gdzie warto wybrać się w góry i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają.

KRYNICA-ZDRÓJ

Do niedawna najpopularniejsze wśród osób uprawiających turystykę górską było Zakopane. W miarę coraz większego napływu turystów, Ci, którzy chcieli odpocząć z widokiem na ośnieżone szczyty, zaczęli szukać alternatyw. Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica - Zdrój, stanowiąca doskonałe miejsce na wczasy zarówno latem jak i zimą.

Położenie

Krynica - Zdrój położona jest w Beskidzie Sądeckim, na wysokości od 560 m.n.p.m do 620 m.n.p.m. Otaczają ją malownicze doliny rzeki Kryniczanki i jej dopływy oraz pasmo Jaworzyny Krynickiej. Miasto położone jest w niedużej odległości od Krakowa (około 90 kilometrów), a dobrze rozwinięta sieć połączeń kolejowych sprawia, że dostać się można do niego z praktycznie każdego większego miasta w Polsce.

Atrakcje turystyczne

Ilość atrakcji, które oferuje Krynica - Zdrój sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Zimą miasto zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa, bowiem w gminie znajduje się aż 6 ośrodków narciarskich; wszystkie zlokalizowane są w odległości nieprzekraczającej 7 kilometrów od deptaku w Krynicy. Spragnieni adrenaliny mają z kolei możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych i przemierzania stoków, z których rozciąga się piękny widok na Tatry, a preferujący bardziej spokojną rozrywkę, z pewnością z chęcią skorzystają z lodowiska lub tras do narciarstwa biegowego. Latem w Krynicy - Zdrój także nie da się nudzić. Na turystów czekają między innymi Arena Łucznicza, Family Park Dimbo (stanowiący dużą atrakcję zwłaszcza dla najmłodszych) oraz Park Linowy Mamut, zlokalizowany na szczycie malowniczej Góry Parkowej. Lokalizacja miasta w pobliżu rzeki oraz gór pozwala także na aktywne spędzanie czasu, między innymi dzięki spływom pontonowym czy wędrowaniu po jednym z okolicznych wzniesień.

Zobacz również: Zakopane: noclegi, co zobaczyć

Krynica-Zdrój
Baza noclegowa

Baza noclegowo - gastronomiczna w Krynicy - Zdrój i otaczających ją miejscowościach jest bardzo dobrze rozwinięta. Miasto oferuje noclegi w hotelach o różnym standardzie, pensjonatach, kwaterach prywatnych oraz pokojach gościnnych, tak więc każdy turysta znajdzie miejsce, które odpowiada jego budżetowi.

W mieście działa także wiele restauracji i kawiarni, z których większość to obiekty całoroczne. Planując wyjazd do uzdrowiska, zwłaszcza w okresie świątecznym, noworocznym lub w trakcie długich weekendów, koniecznie należy pamiętać o zarezerwowaniu noclegu odpowiednio wcześniej, bo kilka dni wcześniej wszystkie miejsca mogą być już zajęte. Podobnie jest z restauracjami - w tych bardziej obleganych może być konieczne uprzednie zarezerwowanie stolika.

Zapamiętaj!

Numer telefonu do TOPR/GOPR:
985 , +48 601 100 300

bezpieczniewgory.pl - Zasady bezpieczeństwa w górach