BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Podczas wypoczynku w górach pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu wczasy w górach będą udane!

 Zobacz gdzie warto wybrać się w góry i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają.

ZAKOPANE

Szukasz pięknego miejsca do odpoczynku oraz zwiedzania? Wypoczynek w Zakopanem to bardzo dobry pomysł. Polskie góry dysponują ogromnym potencjałem, a dzięki odpowiednio rozwiniętej aglomeracji oferują mnóstwo miejsc noclegowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Z czego słynie Zakopane i co warto zwiedzić? Jakie noclegi w Zakopanem wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Dlaczego Zakopane jest popularne i tak uwielbiane przez turystów?

Przede wszystkim za niepowtarzalny klimat, Zakopane kojarzy się z kulturą ludową, wspaniałą zapierającą dech w piersiach architekturą, przepysznym jedzeniem, gościnnością lokalnych mieszkańców oraz Krupówkami, które nigdy nie śpią. W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie zarówno jeśli chodzi o wypoczynek jak i noclegi.

Noclegi w Zakopanem - co warto wiedzieć

Zakopane jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości do wypoczynku nie tylko przez naszych rodaków. Stolicę polskich Tatr odwiedzają również sąsiedzi zza południowej granicy, by poznać lepiej góralską kuchnię i zwyczaje. Można tu pozwiedzać górskie szlaki, udać się na gwarne Krupówki, ale także wypocząć w zaciszu kurortu, ciesząc się ciszą i górskim powietrzem.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się do Zakopanego na wypoczynek letni, czy zimowy, zawsze musimy zdecydować się na nocleg w Zakopanem lub okolicy, który będzie w stanie sprostać wszystkim naszym wymaganiom. Poniżej przedstawiamy dostępne możliwości znalezienia noclegu na urlopie w Zakopanem. 

Domy gościnne są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy w Zakopanem chcą poczuć prawdziwy górski klimat. Zazwyczaj pokoje w domach gościnnych są wynajmowane przez osoby prywatne, które na co dzień żyją w stolicy polskich Tatr i chętnie goszczą w swoich progach turystów z całej Polski. Często są to miejsca bardziej kameralne, więc dokładnie zapoznaj się z ofertą przed podjęciem decyzji, by wybrać pokoje, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Zwróć też uwagę na wyżywienie. Można spotkać oferty domów gościnnych z wyżywieniem lub bez. Wszystko zależy od właściciela i rodzaju domu gościnnego, który prowadzi.

Apartamenty kiedyś najczęściej spotykało się w hotelach, ale coraz częściej wynajmowane są także przez osoby prywatne. Stworzono je tak, by zapewnić turystom możliwie jak najwygodniejszy wypoczynek. Apartamenty w Zakopane cieszą się świetną renomą, bo prezentują naprawdę wysoki poziom. Apartamenty składają się z części sypialnej i części wypoczynkowej, mają łazienkę i bardzo często także kuchnię, gdzie można przygotować podstawowy posiłek bez konieczności udawania się każdego dnia do restauracji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla par, które pragną spędzić weekend tylko we dwoje. Jednak w przypadku większych apartamentów, odnajdą się w nich także rodziny z dziećmi.

Pensjonaty są obiektami, które świadczą usługi hotelarskie. Zazwyczaj jednak są mniejsze od tradycyjnych hoteli, dlatego sprawdzą się dla osób, które cenią sobie bardziej kameralny wypoczynek. Dużym plusem pensjonatów jest możliwość całodziennego wyżywienia, co jest bardziej ekonomiczne, niż udawanie się każdego dnia z rodziną do restauracji lub bistro. Z pewnością jest to dobry wybór noclegu zarówno dla par, jak i dla rodzin z dziećmi. Pensjonaty dysponują różnymi pokojami z różną ilością łóżek, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą, by wybrać idealne miejsce na wypoczynek.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Przede wszystkim wybrać się na najbardziej rozpoznawaną w Zakopanem ulicę, czyli Krupówki. Klimat niepowtarzalny, dzięki temu, że deptak jest zamknięty dla ruchu samochodów, można spokojnie spacerować. Na Krupówkach jest postój dorożek, wiele stoisk z lokalnymi wyrobami i pamiątkami, znajdują się również na tej ulicy piękne budynki, związane z miastem. Warto zobaczyć piękny neoromański kościół rzymskokatolicki pw. Świętej Rodziny oraz Muzeum Tatrzańskie, które jest jednym z najstarszych muzeów w Polsce. Dla wszystkich tych, którzy lubią klimat miasta tętniącego życiem dobrą opcją, będą noclegi na Krupówkach. Jest tam wiele hoteli, pensjonatów oraz prywatnych miejsc noclegowych. Znajdują się tam równe opcje budżetowe, każdy znajdzie coś dla siebie.

Również dla rodzin z dziećmi jest wiele atrakcji, albo dla osób, które lubią nietuzinkowe miejsca. Ciekawym pomysłem na spędzanie czasu w Zakopanem i wspaniały wypoczynek będzie wybranie się do Największej Egzotycznej Papugarnii Zakopane. Jest to miejsce z ponad 100 papugami, atrakcja dla małych i dużych. Inną opcją jest wybór do Parku Iluzji. Zachwyca już sam budynek. Rozrywka, na której nikt nie będzie się nudził, ani mały, ani duży. Wiele przejść, ukrytych pokoi oraz innych atrakcji. Kolejne miejsce to Myszogród, zaskoczy was co oferuje to miejsce. Możecie zobaczyć całe miasta, w których żyją myszki i wykonują różne czynności.

Mamy też pomysły dla tych, którzy wolą obcowanie z naturą. Gubałówka to przepiękny szczyt, z którego widok jest niepowtarzalny, ponieważ jest to panorama na całe Tatry. Innym pomysłem dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek oraz spokój jest wybranie się na Kasprowy Wierch, czyli szczyt w Tatrach. Alternatywą będzie pomysł na długi spacer we wspaniałych okolicznościach przyrody, czyli Dolina Kościeliska. Dla bardziej doświadczonych osób, z lepszą kondycją fizyczną również mamy propozycję. Możecie wybrać się na Giewont. Dla początkujących piechurów bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie się na Morskie Oko. Miejsce z niesamowitym widokiem. Poleca się każdemu, kto lubi piękne widoki.

Wczasy w Zakopanem to bardzo dobry pomysł i każdy znajdzie atrakcje, które spełnią jego oczekiwania. Wypoczynek może mieć różne oblicz, każdy czego innego oczekuje, ale Zakopane spełni wymagania wszystkich, dzięki wielu miejscom, które są dopasowane do różnych grup.

Zapamiętaj!

Numer telefonu do TOPR/GOPR:
985 , +48 601 100 300

bezpieczniewgory.pl - Zasady bezpieczeństwa w górach